PÅ ONSDAG SKER DER NOGET NYT

Hvis du er en af de flere hundrede tusinde der har læst og delt mine historier om Dorte med H i Brugsen bilture med børn pæreskift i franske biler og andre små og pudsige indfald fra min side kan du glæde dig til på onsdag Der starter jeg med noget helt nyt på Ekstra Bladet

Hvis du er en af de flere hundrede tusinde der har læst og delt mine historier om Dorte med H i Brugsen, bilture med børn, pæreskift i franske biler og andre små og pudsige indfald fra min side, kan du glæde dig til på onsdag! Der starter jeg med noget helt nyt på Ekstra Bladet.

Jeg har flere forskellige penne i mit penalhus. En af dem bruger jeg jo allerede på at skrive klummer om mere alvorlige emner på Ekstra Bladets opinionen. En anden har jeg haft en ufrivillig pause fra: Den ironiske og satiriske pen som jeg elsker at spidse til og tage frem.

Fra på onsdag starter jeg – og et par andre særligt udvalgte – et nyt univers på Ekstra Bladet. Hver eneste uge udkommer jeg fremover med min ironiske pen og giver den gas med alt jeg får af pudsige indfald – eller hvad I her på min side kommer med ideer til. Samme aften indlægget kommer på, livechatter jeg med dem, der vil give modspil, medløb, egne oplevelser eller bare svine mig til og få retur i samme tone.

Det bliver virkelig virkelig sjovt og jeg glæder mig helt vildt. Jeg fortsætter selvfølgelig med de alvorlige klummer på Opinionen, men er super stolt over, at EB også vil give den anden side af min spaltede personlighed en særlig plads. Vi skrives ved… God påske – /Søe.

Læs evt mine tidligere klummer her:
https://ekstrabladet.dk/opinionen/jeppesoe/

PÅ ONSDAG SKER DER NOGET NYT
Hvis du er en af de flere hundrede tusinde der har læst og delt mine historier om Dorte med H i Brugsen, bilture med børn, pæreskift i franske biler og

Vil du have Søeforklaringer i indbakken?

Scroll to Top

Søeforklaringer direkte i indbakken?

Intet spin, ingen spam, ingen algoritmer. Bare mine tanker om medier, magt og mennesker, når jeg har noget på hjerte.