SÅ ER DET NU… OG DU KAN HJÆLPE MIG!

Om 3 timer begynder jeg et døgns foredrag på havnen i Aalborg Du kan se det live på Jeppedk eller EBdkHvis du har input eller noget du mener jeg gerne må uddybe må du ENDELIG sende det i en besked til mig på facebook eller herunder   eller på jeppesoedk   og bor du i

Om 3 timer begynder jeg et døgns foredrag på havnen i Aalborg. Du kan se det live på Jeppe.dk eller EB.dk.
Hvis du har input eller noget du mener jeg gerne må uddybe må du ENDELIG sende det i en besked til mig på facebook eller herunder – eller på jeppe@soe.dk – og bor du i Aalborg er både kaffe og kage en hjælp 🙂

Jeg har vendt og drejet mig hele natten. Vel sagtens som en maratonløber har det inden startskuddet. Nu må det briste eller bære. 24 timers foredrag SKAL gennemføres – men jeg vil så gerne blive lidt længere. Målet er 36 timer med en afsluttende øl i gaden imorgen aften.

Uden manuskript betyder åbenbart at min hjerne er igang allerede. Jeg glemmer ting fra morgenstunden og har lige lagt min hovedpude ind i tøjskabet. Spørg mig endelig ikke hvorfor. Det er forhåbentlig tegn på forberedelse og ikke alderdom. Planen var at få sovet rigtigt fint i dagene optil. Det skulle åbenbart være løgn og jeg starter i underskud. Kroppens adrenalin skal køre den hjem. Sammen med kaffe.

Med på havnen har vi en vogn med kampklare folk, der skal styre teknikken. De er også på et personligt rekordforsøg i 36 timers direkte liveTV, som altså sendes ud til jer alle. I vil løbende få lidt info her, da jeg jo har max 5 minutters pause i timen – mest til at tisse og opdatere facebook 🙂 Jeg glæder mig sgu. Med et par sommerfugle her og der. Mest i maven.

Det kræver mod at sætte ord i verden – jeg har meget på hjerte. Om jeg har nok på hjerte til imorgen aften og om stemmen holder udendørs i regnvejr ved jeg snart 🙂

Læs også:
Findes der ærlige politikere? 🤔

Pyh… !

Vil du have Søeforklaringer i indbakken?

Scroll to Top

Søeforklaringer direkte i indbakken?

Intet spin, ingen spam, ingen algoritmer. Bare mine tanker om medier, magt og mennesker, når jeg har noget på hjerte.